5 простих кроків, як освіжити інтер’єр без ремонту

Іноді відчуваєш прямо-таки фізичну потребу в тому, щоб змінити щось в будинку. Найпростіший шлях до цього – затіяти ремонт. Але не завжди є можливість це зробити. В такому випадку пропонуємо вам скористатися нашими порадами, і вам знову захочеться повертатися до себе додому, не тільки для того, щоб переночувати.

1. Геть, мотлох! Кажуть, деяке безладдя в будинку – ознака творчої людини. Але ж можна залишатися цікавою і креативної особистістю і в чистій квартирі. А що створює відчуття захаращеності та безладу? Велика кількість зайвих і непотрібних речей. Огляньте критично все, що знаходиться у вашій кімнаті так, як ніби-то бачите її вперше. Невже вам здається, що всі ці статуетки на полиці, зайва одяг, розіпхати по шафах, і інший непотріб – дійсно необхідна складова інтер’єру? Ви не уявляєте, скільки світла, повітря і простору для творчих думок у вас з’явиться, коли ви позбудетеся від усіх цих непотрібних речей. А ще – розсуньте штори і помийте вікна, нехай літнє сонечко прийде до вас у будинок.

2. До природних джерел! Незважаючи на те, що всі ми живемо в світі високих технологій, в душі ми як і раніше залишаємося дітьми природи. Адже навіть психологи стверджують: щоб зберегти душевну рівновагу, потрібно частіше бувати за містом. Ми не пропонуємо вам поміняти свою квартиру в місті на самотню хатину в лісі, а от додати в інтер’єр натуральні матеріали не завадить. Дерев’яні меблі, глиняний посуд, подушки з натуральних тканин – все це зробить кімнату затишніше.

Також можна відштовхуватися немає від матеріалів, а від природних кольорів. В даному випадку спрацюють всі відтінки синього і блакитного, зеленого або коричневого. При цьому вам не обов’язково кардинально міняти колірну гаму кімнати, досить розмістити в ній кілька вдало підібраних аксесуарів.

3. Більше життя! Знайдіть в квартирі місце для живих рослин, акваріумів з інсталяціями з сухих квітів, моху, стабілізованих рослин і інших натуральних матеріалів. Вони додадуть інтер’єру більше свободи і легкості і пожвавлять його в буквальному сенсі цього слова. До того, ж живі рослини, як відомо, виробляють кисень. А це теж зовсім не зайве, коли живеш в умовах задимленого річного міста.

4. Скиньте вагу! Позбавтеся від громіздкого текстилю, який краде повітря і ускладнює інтер’єр. Наприклад, від темного щільного килима, який «стягує» всю кімнату до себе, або від важких портьєр, які «сплюснут» її по вертикалі. Всілякі масивні килими на підлозі, покривала на кріслах, щільні штори – все це може зробити інтер’єр похмурим і гнітючим. А темні предмети до того ж мають властивість зменшувати візуально простір.

Це не означає, що потрібно викинути з кімнати всі. У невеликих кількостях і потрібних місцях деякі з цих предметів можуть бути доречні. Особливо в зимовий час, коли хочеться залізти в нірку і укутати в м’який плед, а невелика кімната здається затишною. На літо все тепле, темне і важке має сенс замінити більш легким, повітряним і світлим.

5. Розставте акценти. Щоб змінити характер квартири, її стиль, необов’язково змінювати все від «а» до «я». Досить правильно розставити акценти. Зробити це нескладно і такі перетворення припадуть до душі навіть консервативним натурам. Яскраві дрібниці – килимок, пара різнокольорових подушок, нова постільна білизна, оригінальний ящик для журналів і корзинка для фруктів, пару фоторамок, свічник, ваза з квітами і утримувач для книг – здатні оживити будь-яке приміщення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *