Ботулінотерапія - що треба знати

Ботулінотерапія: що потрібно знати, погоджуючись на процедуру

Пластичний хірург Олександр Вдовін відповідає на головні питання, пов’язані з «уколами краси»

Ботулінотерапія вирішує різні завдання: в першу чергу, це позбавлення від мімічних зморшок в таких областях, як лоб, перенісся, зона навколо рота, гусячі лапки, за допомогою ботокса можна також підняти куточки рота.

Основна дія ботулотоксину направлено на блок нервово-м’язової передачі. Він допомагає боротися з надмірною мімічної активністю, яка є причиною появи зморшок. В естетичній медицині ботокс також застосовується для лікування підвищеного потовиділення як у чоловіків, так і у жінок. Ботулінотерапія вирішує і деякі специфічні завдання: наприклад, ін’єкції ботокса допомагають візуально звузити обличчя і прибрати тяжі платізма – з цією проблемою добре знайомі худі люди і спортсмени.

Ботулінотерапія

Ін’єкції ботулотоксину з метою омолодження показані з 25-річного віку при прояві перших ознак старіння – зморшок в районі перенісся або гусячих лапок навколо очей. Препарат дійсно допомагає перестати хмуритися або жмуритися і не перетворити шкідливу звичку в залом, від якого складно потім позбутися. Термін дії препарату від 4-6 місяців: повторні ін’єкції для підтримки необхідного ефекту в середньому доведеться робити раз на півроку. На термін дії ботулотоксину можуть впливати індивідуальні особливості пацієнта, в тому числі його активність, спосіб життя і підлогу, частота відвідування солярію, сезонність (в літній період ботокс діє довше, ніж в зимовий). Також дія залежить від наявності антитіл до токсину, аж до його повної резистентності – коли ботокс взагалі не діє на людину.

Ботулінотерапія для літніх пацієнтів

У літніх пацієнтів (50-60 років) частково м’язові волокна замінюються сполучнотканинними, тому оманливе бажання підвищити дозу, враховуючи наявність глибоких зморшок, може привести до гіперкорекції, тому з віком відбувається зниження дози ботулотоксину на 30-40%.

Що ж стосується небезпеки ботулотоксину, то, безумовно, дана речовина відноситься до категорії токсинів (отрут). Використовуватися в медичних цілях ботокс почав ще в 70-х рр. ХХ століття. Вперше його застосували в офтальмології.

Сьогодні ботулотоксин застосовується для лікування больового синдрому, спазмів м’язів, неврит лицьового і трійчастого нерва, бруксизма, при гіперфункції щитовидної залози і комплексної терапії мігрені. Останні дослідження, проведені в США, показали, що ін’єкції ботулотоксину можна застосовувати як тимчасову альтернативу ваготомії при виразковій хворобі шлунка.

Препарати на основі ботулінічного токсину ( «Диспорт») широко використовуються в педіатрії для лікування спастичності у дітей, починаючи з двох років. Так що про небезпеку самого препарату турбуватися не варто. До того ж, алергія на ботулотоксин – явище рідкісне. Набагато частіше можна зіткнутися з проявом алергічної реакції на вітамін С. Проте, кожен фахівець, який займається омолодженням, повинен мати при собі «протишокову аптечку» на всякий випадок.

Мабуть, головною небезпекою при проведенні ботулінотерапіі представляє, як це недивно, сам фахівець. Ботулінотерапія – це виключно лікарська процедура. Тому її проведення можна довірити тільки професіоналам – лікарю-дерматологу-косметологу або пластичному хірургу: т. е. людей, які знають анатомію і фізіологію людського обличчя на «відмінно».

Справа в тому, що лицьові м’язи досить щільно прилягають один до одного і часто не мають капсули, тому можна помилитися буквально в міліметр і отримати дифузію не в ті м’язи, за якою підуть неприємні ускладнення, виражені в частковому або повному птозе століття, тимчасове косоокості, деформації особи, асиметрії, труднощі в артикуляції і т. д. Не варто також забувати, що, як і будь-які інші ін’єкційні процедури, ботулінотерапія повинна проводиться в процедурному кабінеті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *