Імплантація зубів

Нові зуби за 5 днів: міфи і правда про імплантацію

Лікар стоматолог-хірург, имплантолог Олександр Нестеров розповів Blonda.com.ua все, що ви хотіли знати про плюси, мінуси, показання і протипоказання цього виду протезування

Технологія імплантування штучних зубів була винайдена професором Пер-Інгвар Бранемарк і вперше застосована в 1965 році. Цей винахід зробило справжню революцію в області зубного протезування. З тих пір, зубна імплантологія розвивається семимильними кроками. На сьогоднішній день послугу постановки штучних зубів пропонує безліч клінік по всьому світу, в тому числі і в Україні.

Установка імплантатів має ряд переваг перед стандартними протезуванням. По-перше, імплантація не впливає на здорові зуби, в той час, установка протеза має на увазі серйозне обточування сусідніх зубів, а іноді і видалення нервів з них. По-друге, значно зменшується атрофія кісткової тканини (за рахунок повноцінного навантаження на щелепу). По-третє, імплантат не відрізняється від справжнього зуба – це вирішує як проблему естетики, так і проблему деформації ясна. І найголовніше – довговічність, штучні зуби служать 10-12 років, після чого можлива заміна коронки.

Протипоказання імплантації зубів

Однак існує ряд умов, при яких імплантація неможлива.

  1. Це різні онкологічні захворювання
  2. Цукровий діабет з некомпенсованим рівнем глюкози крові
  3. Захворювання серцево-судинної системи

Двоетапна імплантація

Даний підхід давно став класичним. Він є найбільш перевіреним і безпечним. Стоматолог-хірург за перший сеанс встановлює титановий стрижень. Після установки стрижня слід тривалий період приживлення імплантату – він займає близько 3-6 місяців, потім пацієнту встановлюється абатмент – проміжна ланка між стрижнем і коронкою – і сама коронка.

Існує безліч видів коронок:

  • з металокераміки,
  • діоксиду цирконію,
  • металлопластмасові і т. д. В якості альтернативи, деякі клініки пропонують установку інтегрованих коронок з гвинтовою фіксацією на стрижні. По суті, коронка і абатмент об’єднуються в єдину конструкцію, прикручувати до імплантації штифту.

Вибір тривалості коронки

Тимчасова коронка – це пластмасова конструкція, призначена для формування ясна, і іноді – для навантаження імплантату на період його приживлення до кістки. Установка таких коронок дозволяє вирішити естетичну проблему – пацієнту не потрібно ходити з «діркою в роті» протягом декількох місяців. Коронка формує натуральний контур ясна, виключає утворення так званих «чорних трикутників» – зазорів між імплантатом і сусідніми зубами. Більш того, приймати їжу стає комфортніше. Після періоду приживлення імплантату, тимчасова коронка віддаляється, виготовляється постійна коронка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *