У житті практично кожної людини трапляються періоди, коли все «напружує», хочеться кинути і втекти в невідоме. Це нормальна ситуація для особистості, що розвивається, психологічно дорослішає, а не тільки за паспортом.
З раннього дитинства ми мріємо про щасливе життя, і зрозуміти щастя у кожного своє. Питання в іншому – хочемо змін, мріємо про зміни, ждем перемен і одночасно їх боїмося.
Справа в тому, що більшість з нас «сидить в голові». А чим більше і довше ви «сидите» в цій самій голові, тим менше в вас життєвості (вітальності) на фізичному плані, йде повільний процес руйнування, створення передумов для психосоматичних хвороб і сповзання вниз в економічних показниках.
Дуже популярний запит – як цього уникнути? Також як і на прилавках величезна кількість літератури на тему «Як стати щасливою?»
Моя відповідь не претендує на істину в останній інстанції, але я пройшла через цю кризу сама, упершись в ракове захворювання і проблеми в стосунках. Зміни не настануть миттєво, але вони дійсно наступають, якщо міняти своє мислення (тренувати заново) і відпустити претензії в очікуванні швидкого результату.
Покрокова інструкція:
- Перестати брехати собі, вчитися бути чесною з самою собою.
Ми виховуємось в залежності від думки оточуючих, так, ця ілюзія закладена в голову дитини ще в далекому дитинстві. Кожен може пригадати безліч установок на тему «Яким або який повинен бути дитина, щоб його любили», чому треба відповідати, домагатися, щоб потім тебе поважали в соціумі. Реклама також нав’язує стандарти поведінки і купівельного попиту – «купиш і буде тобі щастя».
На жаль, ми усвідомлюємо себе через минуле …, коли нас скривдили, зрадили або принизили … З цього стану ми найчастіше звикли думати про те, що ми не хочемо, щоб з нами відбувалося. Внутрішній діалог весь час видає дуальність – добре / погано, правильно / неправильно.
Що ж таке – перестати брехати собі? Це прийняття себе з усіма плюсами і мінусами, це визнання наявності або відсутності деяких результатів в житті, а чи дійсно вони мені потрібні, або це нав’язані цілі. «Брехня» на емоційному плані виглядає так: ви відчуваєте одне, думаєте інше (дуально), а говорите третє – немає балансу.
- Виявляти, в першу чергу, любов до себе.
Про кохання багато говорять, про неї пишуть, її шукають – в пошуках своєї другої половинки. Уточніть тоді, будь ласка, який, верхньої або нижньої, лівої чи правої?
Більшості відома фраза «Возлюби ближнього свого як самого себе» – як його любити, якщо людина себе самого не особливо любить і приймає. В голові щодня проносяться думки про те, що він / вона надходять не так, як я хотіла і як вважаю, що правильно. Нам властиво оцінювати все і завжди, на автопілоті.
Любов до світу починається теж з любові до себе. Коли у вас її в надлишку, то чи не Садко просто так поділитися, без вимоги чогось натомість.
- Вчіться використовувати позитивні слова і говорити те, що самі найчастіше хотіли б почути.
Мозку, на рівні лінгвістики, властиво реагувати на частину оцінних слів, витягуванням з пам’яті картинки схожих ситуацій, для підтвердження своєї правоти. Ви порівнюєте щось нове у вашому житті з уже відомими картинками і моделями реакцій на них, і якщо немає підходящої, то виникає емоція страху і заперечення в дії, тобто конфлікти.
Страх – нагадаю, улюблена іграшка розуму, яку він використовує для зупинки свого господаря. У традиціях оточення також чинити опір лякає змін одного зі своїх членів. Ось і намагаються вас зачепити на «злив» енергії (як вампіри) через активацію негативних емоцій – образи, злості, гніву, печалі – з «благими намірами», все заради стабільності, щоб ви застрявали в минулому. Тільки в минулому немає енергії, на те воно і минуле.
- Вчіться менше критикувати словами, думати критично і більше дякувати.
Якщо ви починаєте мудрувати і критикувати оточуючих або себе з приводу того, що треба було вчинити так, як вам хотілося або як ви говорили – ви програєте, в першу чергу, себе і випадаєте з реальності. Уміння бути тут і зараз тренується не тільки в медитації, але і в реальних ситуаціях. Створюємо в собі потрібне вам стан і починаємо діяти.
- Дуже важливо творче мислення.
В якому стані ви мрієте про своє майбутнє? Найчастіше схема така – думаємо про те, що ми не хочемо, щоб з нами відбувалося, знову дуальність добре / погано. Присутній не готовність йти в нове майбутнє, зачіпка за старе «за всяку ціну», адже там було відчуття стабільності, за версією мозку. Я бажаю вам йти в унісон зі своєю програмою призначення і в стані щастя.