Як зав’язати краватку

Даємо наочну інструкцію до семи найпопулярнішим вузлів (а заодно розповідаємо, якого потрібно навчитися в першу чергу).

Чоловіки діляться на три типи: одні щоранку на автоматі зав’язують краватки; інші згадують про існування головного чоловічого аксесуара, тільки коли намічається похід в театр або на весілля; для третіх це морально застарілий артефакт минулого століття.

Першим ми радимо освоїти всі сім вузлів різного ступеня складності, щоб вражати колег «Праттом» або «Напіввіндзор». Другим – звернути особливу увагу на ошатний вузол «Кельвін», який стане в нагоді на урочистостях. Ну а останнім можна почитати про новинки кросівок – відразу після тренування вузла Four-in-hand, хоча б раз в житті він обов’язково стане в нагоді.

Four-in-hand

Найпростіший (і за сумісництвом популярний) вузол – Four-in-hand – навчитися зав’язувати найпростіше. Він підходить до всіх типів краваток, сорочок і подій, а варто лише трохи потренуватися, як він буде виходити у вас навіть із закритими очима і з дуже сильного похмілля. Почати своє знайомство з краватками варто саме з нього. До того ж асиметричний Four-in-hand підійде для любителів злегка недбалих вузлів.

«Віндзор»

Цей вузол названий на честь герцога Віндзорського. До свого зречення від престолу на користь молодшого брата герцог був королем Великобританії Едуардом VIII (тим самим, що відмовився правити через неможливість одружитися на двічі розлученою американкою Уолліс Сімпсон). Прославитися чимось, крім скандального мезальянсу, герцогу допомогла любов до великого симетричного вузлу, який відмінно виглядає на ставних чоловіків в сорочках з широким коміром.

«Напіввіндзор»

Полувіндзорскій вузол зав’язати простіше, ніж повноцінний «Віндзор». Він виглядає не так суворо, як його старший брат і підходить для краваток різного типу – від зовсім щільних вовняних моделей до тонких шовкових.

«Пратт» замикає трійку найпоширеніших складних вузлів. До Крісу Пратту він не має ніякого відношення. За винахід вузла варто подякувати працівника Торгової палати США Джеррі Пратта, а за його популяризацію – телеведучого Дона Шелбі (іноді вузол навіть називають «Пратт-Шелбі»). Зверніть увагу на те, що «Пратт» зав’язується виворітні методом – зовнішній шов приховує комір сорочки.

Якщо ви було подумали, що лорд Кельвін (він же Вільям Томсон) був напрочуд різнобічною людиною, який крім фізики встиг внести свій вклад в розвиток моди, то поспішаємо засмутити: цей складний вузол названий на його честь, але з’явився значно пізніше. Акуратний симетричний «Кельвін» підійде не дуже високим чоловікам і буде добре виглядати з сорочками з маленьким коміром.

«Принц Альберт»

Ви, мабуть, уже здогадалися, що принц Альберт не винайшов вузла, названого в його честь. Будучи варіацією вузла «Вікторія», «Принц Альберт» виглядає стримано і елегантно і відмінно підходить для урочистих заходів.

Орієнтал

«Орієнтал» – майже такий же простий вузол, як і Four-in-hand. Але незважаючи на те, що зав’язати його простіше простого, назвати його універсальним можна – розпускається він так само легко, а значить, тонкі шовкові краватки будуть раз у раз розв’язуватися протягом дня. Зате для щільних фактурних моделей, наприклад, з вовни вузол «Орієнтал» відмінно підійде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *