Кава поліпшує травлення

Кава поліпшує травленя: спростовуємо популярні міфи науковими фактами

Зарубіжні дослідники провели нові експерименти

В кінці травня в США було опубліковано дослідження, яке стверджує, що регулярне вживання кави допомагає виводити каміння з жовчного міхура і боротися з панкреатитом, в цілому покращуючи травлення. Однак багато експертів зійшлися на думці, що ця робота була спонсорувала виробниками кави, що часто трапляється для підкупу споживачів, наступних новому тренду перевірки інформації в базах медичних статей.

Так доктор Емерал Майер, со-директор дослідницького центру травних захворювань в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі, в інтерв’ю виданню Helathline зазначила, що для підтвердження цієї інформації необхідні подальші дослідження: «Наскільки мені відомо, немає якісних, інтервенційних, контрольованих досліджень, які могли б підтримати це твердження. Більшість з цих досліджень показують асоціації, які не дозволяють зробити висновок про причинно-наслідкового зв’язку між кавою і цими захворюваннями». Blonda.com.ua вирішив розібратися в інших міфах, які часто приписують кави.

Творчим людям кава необхідна

Пийте не більше 2-х чашок кави в день

Скільки разів ми в фільмах бачили, як художники, актори, співачки і інші зірки випивають чашку кави перед початком робочого дня? Саме ці люди незмінно рекламують зерновий і розчинну каву, хоча насправді право реклами давно пора віддати бізнесменам і інженерам – тим, кому більше актуально логічне мислення, а не творчий порив.

У дослідженні «Percolating ideas: The effects of caffeine on creative thinking and problem solving» 80 учасникам давали або 200-міліграмових таблетку кофеїну, що еквівалентно одній чашці міцної кави, або плацебо. Було перевірено вплив стимулятора на конвергентний (рішення проблем) і дивергентное (генерування ідей) мислення, робочу пам’ять і настрій. Дослідники повідомили, що кофеїн впливає на конвергентне мислення, але не на дивергентное мислення.

Вагітним можна пити каву

Кофеїн потрапляє в кровотік і проникає в плаценту. Оскільки це стимулятор, він може привести до збільшення частоти серцевих скорочень і метаболізму вашої дитини. Нормою вважається споживання кофеїну під час вагітності в розмірі 200-300 мг в день, що дорівнює чашці слабкого кави на молоці або парі чашок чаю. Перевищення дози може уповільнити зростання плоду і збільшити ризик викидня. Бажаючим завагітніти дівчатам також потрібно бути акуратними – є докази, що перевищення рекомендовані × 400 мг кофеїну в день заважає виробленню естрогену. Проконсультуйтеся з лікарем, якщо ви плануєте вагітність або вже зачали дитину.

Кава не заважає заснути

Деякі люди вірять, що кофеїн присипляє їх, але цього бути не може. За даними Американської академії медицини сну, період напіввиведення кофеїну триває до 5 годин. Період напіврозпаду – це кількість часу, який потрібен для зменшення кількості речовини до половини початкового кількості. Ефект від кофеїну досягає пікового рівня протягом 30-60 хвилин після вживання. Це час, коли ви, швидше за все, відчуєте тонізуючий ефект кофеїну. Але людям, чутливим до кофеїну, лікарі не рекомендують пити каву за 6 годин до сну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *