Жіночі помилки у відносинах

10 жіночих помилок у відносинах з чоловіком

Психолог Ганна Іотко – про 10 важливих пунктв, які не повинні стати бар’єром до побудови щасливої ​​сім’ї

У сучасному суспільстві жінці, та й чоловікові теж, все складніше побудувати нормальні, міцні і теплі відносини. Не випадково кількість розлучень складає більше половини від укладених шлюбів, причому розпадаються сім’ї буквально в перші рік – два після весілля. А скільки розпадається незареєстрованих відносин? Така статистика навіть не ведеться і не може вестися!

Є безліч помилок і перешкод, які не дозволяють побудувати нормальні відносини жінці. Легковажне ставлення до своєї і чужої життя, не здатність приймати і розуміти іншу людину, власні психологічні комплекси стають для багатьох непереборними бар’єрами до побудови щасливої ​​сім’ї. Отже, що ж це за помилки

 1. Ставити кохану людину вище себе і свого життя
  Ми часто чуємо фразу «Я люблю тебе більше життя». Але насправді запорука щастя – в любові до самого себе, в першу чергу. Ми можемо любити іншу людину, але ми не повинні ставити його і відносини з ним вище власної особистості, інакше є вельми відчутний ризик перетворитися в «раба» з усіма наслідками, що випливають: ніхто не хоче жити з «рабом», такий «раб» в відносинах швидко набридає і від нього або позбавляються, або починають над ним знущатися.
 2. Любити за те, що він любить тебе
  Це теж помилкова позиція. Людина не повинна любити того, хто любить його. Це, звичайно, похвально, але не варто насилувати себе і свої почуття тому, що в голові виникло якесь помилкове уявлення про борг перед закоханим в тебе людиною. Ти нікому і нічого не винна, навіть якщо цей хтось тебе «так любить».
 3. Сліпо вірити чужий критиці
  Дуже багато жінок, на жаль, сприйнятливі до критики з боку інших людей, будь то батьки, подруги або навіть зовсім сторонні громадяни. Але в більшості випадків критика є завуальованою маніпуляцією, спробою «програмувати» ваша поведінка так, щоб воно приносило вигоду, тільки не вам, а критикує стороні. Треба розрізняти дійсно конструктивну критику і психологічний тиск, маніпуляцію, яке лише завадить вам в житті і в стосунках в першу чергу.
 4. Розкриватися на перших зустрічах. Це стосується і психологічних, і інтимних аспектів. Як би не були вільні зараз звичаї, але наша психологія і фізіологія влаштовані так, що в більшості випадків чоловік не буде особливо цінувати жінку, віддали на першому побаченні. Це ж не «перемога», це не коштувало зусиль, тому і дорожити такими відносинами він не буде. Є винятки, але вони, на жаль, лише підтверджують правило.
 5. Надмірно довіряти партнеру. Довіру треба заслужити. Але багато жінок і дівчата обпікаються, повіривши в розповіді залицяльників, якими ті прикривають або власну неспроможність, або, що ще гірше, корисливі і навіть злочинні задуми. Всі ці казки від 30-40-річних чоловіків про недавно прогорілий бізнесі, злих колишніх дружин, які забрали все до копійки, не варті і виїденого яйця. Довіряй, але перевіряй – залізне правило. Не варто відразу заперечувати те, що говорить вам чоловік, але і перетворюватися в покірного слухача казок також не можна.
 6. Вірити в любов з першого погляду. Зовнішність і навіть якісь вчинки чоловіка в перші дні знайомства не мають нічого спільного з тим, яким він буде чоловіком. Якщо ви збираєтеся будувати спільне життя, прокидатися щоранку поруч з цією людиною, то вам варто спочатку дізнатися, що він собою являє і при цьому зняти «рожеві окуляри» і забути про «любов з першого погляду». Більшість шлюбів і розпадається саме через хибних уявлень дружини про чоловіка і чоловіка про дружину. Тільки час покаже, хто перед вами. Людина розкривається в різних ситуаціях, а не в презентації.
 7. Шукати порятунок від самотності. Багато жінок, на жаль, втомившись від самотності, готові вийти заміж або хоча б побудувати любовні відносини з будь-яким чоловіком, який зверне на них увагу. Але себе треба цінувати. Як би не було болісно самотність, але ще гірше – життя з нелюбом людиною. Вона може перетворитися для вас на справжній кошмар, тому відмовляйтеся від думок одружитися виключно для того, щоб в будинку були чиїсь штани і чиїсь вуха. Самотність буває обтяженням, коли життя порожнє або наповнена тільки стереотипними мисленням і діями. Якби жінки стільки зусиль застосували по відношенню до свого життя, самотність було б чудовою нагодою, а не тягарем. Поважайте себе і шукайте свою справжню любов!
 8. Контроль над чоловіком або партнером. Ніщо так не виводить з себе дорослих самодостатніх чоловіків, як спроби всеосяжного контролю з боку дружини або подруги. Таким контролем ви позбавляєте чоловіка його суб’єктності як дорослої людини, відкидаєте його знову «в 12 років». І він або йде від вас, або починає вам брехати. Відносини в будь-якому випадку руйнуються – швидко чи повільно.
 9. Надмірні ревнощі до будь-яких жінок. Скільки шлюбів і відносин розпалося через ревнощі. Але далеко не у всіх випадках чоловіки заводили насправді інтриги на стороні. Найчастіше ревнощі і чоловіків, і жінок є надуманою. І вона починає поступово точити відносини як вода точить камінь. У підсумку ви вже не вірите своєму чоловікові, а він вирішує, що раз так, то йому все одно нічого втрачати, і пускається берега. У бажанні утвердитися, партнери вірять в те, що насправді не відбувалося, спотворюється сприйняття. А потрібно зайнятися своєю самооцінкою, своїм оточенням, цілями.
 10. Порушення особистого простору. І в чоловіка, і у жінки в шлюбі і в стосунках все одно має залишатися власне особистий простір. Мова не про кімнату або письмовому столі, і навіть не про вміст телефону, а про право мати власні інтереси, захоплення, своїх друзів і подруг, свій стиль життя. Ваше право погоджуватися з цими захопленнями чи ні, але ви не можете їх заборонити самостійного дорослій людині. Тому перш, ніж вступати в стосунки, аналізуйте і думайте: чи підходить вам ця конкретна людина з його способом життя, колом спілкування, інтересами, звичками, чи ні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *