Як захиститися від Covid-19

Боремося з вірусом: мінімум, який має лежати у вашій сумці

Міркуємо логічно і знижуємо ризик зараження

Епідемія змусила людей переглянути свої звички: тепер багато з побоюванням ходять в магазин, боячись торкнутися упаковок продуктів, хоча раніше мали звичку брати продукти з далекої полиці.

Урядові заходи з охорони здоров’я, які зобов’язують носити маски та рукавички, також збільшили рівень тривожності. Але ми впевнені, що в будь-якій надзвичайній ситуації єдиний вірний шлях – мислити логічно і міркувати, що приведе вас до бажаного результату. Говорячи про коронавірус, це зниження ризику зараження себе та близьких – саме про нього Blonda розповість в цьому матеріалі.

Одноразові рукавички

Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує: «Люди можуть заразитися COVID-19, торкаючись забруднених поверхонь або предметів, а потім торкаючись очей, носа або рота». Але медики все ще сперечаються про те, скільки вірус тримається на поверхнях: одні стверджують, що зловити його таким чином неможливо, а інші наполягають на обробці предметів дезінфікуючими засобами. У ситуації невизначеності краще розраховувати на найгірший результат.

Одягайте рукавички перед виходом на вулицю, а після викидайте їх і ретельно мийте руки з милом не менше 20 секунд. Покладіть кілька пар рукавичок в сумку на випадок, якщо ваші порвуться.

Багаторазові сумки і мішки

Користуватися пластиковими пакетами для зважування продуктів і їх упаковки ми не радимо в принципі, щоб не забруднювати природу повільно розкладається матеріалом. Купіть багаторазову сумку з бавовни або льону – на натуральної тканини мікроорганізми розмножуються повільніше, ніж на штучній, як ми вже писали раніше.

Для зважування овочів і фруктів придбайте мішечки з органзи або сітки – користуватися ним безпечніше, ніж відривати пакети з загального рулону, якого до вас стосувалися інші люди. Періть, як рекомендують закордонні експерти, сумки в машинці при температурі 60 градусів – при ній гинуть віруси.

Причому прання повинна тривати не менше години – експерименти французьких вчених показали, що майже всі штами коронавируса при такій маніпуляції в лабораторних умовах загинули. На жаль, вбити вірус повністю в Університеті Провансу вдалося лише при температурі 92 градуси через 15 хвилин після впливу. Якщо ви прокип’ятіть сумку в каструлі, у вас вийде встановити однакові умови.

Антибактеріальні серветки

Не вірте рекламі, що антибактеріальні серветки вб’ють все бактерії за секунду. Щоб посилити їх ефект, вам доведеться залити в упаковку серветок рідке дезінфікуючий засіб або 70% спирт, який можна купити в аптеці. Чи користуєтеся серветками для протирання рук, поверхонь, з якими ви стикаєтеся, відкривання дверей в квартиру, щоб не торкатися її рукавичками. Не забувайте протирати екран і корпус телефону, щоб прибрати з нього бактерії і віруси. Обов’язково носіть з собою санітайзер на випадок, якщо серветки закінчаться. Або купіть кишеньковий пульверизатор і залийте в нього спирт – вийде те ж саме.

Багаторазова маска

Йти в аптеку заради закупівлі масок не варто, та й сенсу в них немає – навряд чи ви будете часто виходити на вулицю довше ніж на 4 години, але при цьому викидати маску за правилами потрібно буде після кожного виходу. Зате багатошарову тканинну маску можна прати в машинці при високій температурі, а потім відпарювати праскою, щоб точно знати, що б убили все віруси. Маска майже на 100% захистить вас від інших людей, якщо вони почнуть кашляти в вашій присутності – слина розлітається на 1,5 м, а деякі біологи збільшують яку ще вдвічі.

Смартфон з безконтактної оплатою

Не використовуйте готівкою на час епідемії – на них міститься дуже багато бактерій, так і через добу банкноти проходять через десятки рук і де тільки не лежать. Підключіть банківську карту до мобільного телефону – все сучасні смартфони підтримують цю функцію. В налаштуваннях можете встановити оплату без пароля, щоб вам не довелося знімати маску для ідентифікації особи або зайвий раз вводити пароль в присутності інших людей. Грайте в ігри на відстані від терміналу – він все одно впіймає сигнал і передасть кошти на рахунок магазину з карти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *